Produkcja filmów


Termin „spot telewizyjny” jest najczęściej używany do wyróżnienia krótkich, ukierunkowanych materiałów promocyjnych na nadchodzące filmy lub wydarzenia telewizyjne. Różnią się one od długich reklam, które mogą trwać od 2 do 5 minut i trwają mniej więcej 30 sekund.

Termin reklama telewizyjna dotyczy reklam emitowanych w telewizji lub radiu, które zwykle nazywane są spotami. Są również znane jako reklama na antenie i jest głównym generatorem przychodów dla komercyjnych stacji telewizyjnych i radiowych. Produkcja filmów wymaga naprawdę wiele czasu, więc trzeba się do tego przygotować w odpowiedni sposób.

Jako reklamodawca zapłacisz za spot w oparciu o wiele czynników, w tym długość, czas wygaśnięcia spotu, kanał, na którym jest uruchomiony, a co najważniejsze, który program jest emitowany w tym czasie. Filmy reklamowe mogą mieć różną długość, niektóre trwają zaledwie 5-10 sekund, inne trwają tak długo, jak cała przerwa reklamowa. Jednak większość spotów to 30 lub 60 sekund w telewizji i 15, 30 lub 60 sekund w radiu. Spoty reklamowe powinny być przede wszystkim interesujące i przedstawione w pozytywny sposób, wtedy przyciągną odpowiednią ilość widzów.

Polecamy: produkcja spotów reklamowych Warszawa.