Na co zwrócić uwagę przy kupnie pasty do zębów?


Pasta do zębów to produkt, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Pozwala na utrzymanie czystości zębów, odświeżenie oddechu, zapobiega powstawaniu ubytków. Jednak nawet pasta, która do tej pory wydawała nam się najbardziej skuteczna dla naszego uzębienia może posiadać szkodliwe substancje chemiczne. Czym kierować się przy wyborze pasty do zębów?

Każdy stomatolog przyznaje, że najważniejszym składnikiem preparatu do czyszczenia zębów jest fluor – pierwiastek odpowiedzialny za tworzenie warstwy ochronnej szkliwa, chroniącej przed próchnicą. Stomatolog Warszawa Wola. Przyjmowany w odpowiednich ilościach nie jest szkodliwy dla zdrowia.

Jeśli kiedykolwiek słyszeliście, że tajemnicze paski na tubkach past do zębów oznaczają ich skład chemiczny, jesteście w błędzie! Nie wierzycie? Niejeden dentysta wam to potwierdzi! Jeśli pasek na tubce ma kolor czarny lub czerwony, nie martwcie się! Nie jest to bowiem równoznaczne z nadmiarem chemicznych substancji w produkcie. Dentysta Warszawa Bielany. To po prostu zwyczajne oznaczenie drukarskie.

Kupując pastę do zębów, często zależy nam na osiągnięciu konkretnych rezultatów: wybieleniu uśmiechu, powstrzymania rozwijającej się próchnicy, czy odświeżeniu oddechu na kilkanaście godzin. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, stworzono wiele past, które spełniają wszystkie te funkcje. Przechadzając się pomiędzy sklepowymi półkami w poszukiwaniu idealnego produktu, warto dokładnie przypatrzeć się pudełkom i sięgnąć po produkt, na którym widnieje napis: „3 w 1”.

Nie ma nic gorszego niż ból i leczenie zębów. Zaczynając od prostych kroków: kupna odpowiedniej pasty i szczoteczki, szorowania zębów co najmniej trzy razy dziennie, możemy uniknąć nieprzyjemnych wizyt u dentysty. Jak niewiele trzeba, prawda?

Polecane: śluby i wesela Poznań. Wynajmij salę weselną.